KURUMSAL

MARMARAÇAY Gıda Pazarlama ve Reklam Hizmetleri A.Ş.

MARMARAÇAY Gıda Pazarlama ve Reklam Hizmetleri A.Ş. Marmara Bölgesi ÇAYKUR Bayilerinin birleşerek kurdukları ve 2004 yılı Ekim ayında faaliyetine başlayan bir şirkettir.

Şirketimizin kuruluş amaçlarından biri; Bölgemizde Bayilerimiz tarafından satışı ve dağıtımı gerçekleştirilen ÇAYKUR ürünlerinin satışı ve dağıtımıyla ilgili kalite standardını yükseltmek,satış sonrası hizmetlerini yapabilmek, ürünlerimize tüm reklam ve PR desteğini vererek çağdaş pazarlama ilkeleri doğrultusunda,çağdaş hizmet anlayışıyla çalışmalarına devam edebilmektir.

Şirketimiz bu amacı için öncelikle 68 kişilik Merchandising Ekibini oluşturmuş ve 3 Süpervizör,65 satış destek elemanından oluşan bu ekiple Satış Noktalarını ziyarete, nokta içinde raf düzenlerini belirledikleri standartlara göre düzenlemeye ve müşteri memnuniyetini arttırıcı her türlü hizmeti satış noktaları içinde uygulamaya başlamıştır.

Çaykur bünyesinde bulunan toplam 185 bayi,9 Bölge Müdürlüğü ‘nün sınırları içindedir. Marmara Bölgesi Marmaraçay’ı kurarak başlattığı bu işbirliği diğer bölgeler için de örnek oluşturmuş,aynı amaçlarla diğer bölgelerdeki bayilerde aralarında birleşerek kendi şirketlerini kurmuşlar ve faaliyete geçmişlerdir.

Ankaçay, ÖzümEgeçay, Güneydoğuçay ,İçanadoluçay, Doğuakdenizçay, Ye-Karçay(Rize), Özde Karadenizçay(Samsun), Doğu Anadoluçay isimlerini alan bu şirketler Çaykur’un üretim teknolojisindeki gücünü pazarlama alanında da verecekleri işbirliği desteği ile göstereceklerdir.